Wojewódzki Sztab Wojskowy w Olsztynie

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
11 listopada 2018
Uroczyste obchody Odzyskania Niepodległości
11 listopada 2018 r. w Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w których uczestniczył Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie - płk Tomasz CIECHACKI.


Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice Konkatendralnej św. Jakuba w Olsztynie pod przewodnictwem Metropolity Warmińskiego ks. Arcybiskupa Józefa GÓRZYŃSKIEGO Metropolity Warmińskiego. Po nabożeństwie w samo południe nastąpił przemarsz kolumny złożonej z kompanii honorowych służb mundurowych, harcerzy, organizacji kombatanckich oraz mieszkańców Olsztyna na Plac Solidarności pod Pomnik Wolności Ojczyzny, gdzie odbyły się główne obchody.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili: wojewoda warmińsko-mazurski – Artur CHOJECKI, marszałek województwa – Gustaw Marek BRZEZIN oraz prezydent Olsztyna – Piotr GRZYMOWICZ.

Odczytany został Niepodległościowy Apel Pamięci zakończony salwą honorową oraz uroczystym złożeniem kwiatów i zniczy.
Na zakończenie oficjalnych uroczystości odbyła się defilada kompanii honorowych, po której nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego przy budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Jak dzień wcześniej, tak i w niedzielę 11 listopada 2018 r. w obchodach licznie uczestniczyli mieszkańcy Olsztyna i regionu.

Dołączona galeria zdjęć: Uroczyste obchody Odzyskania Niepodległości
generuj pdf
Kontakt

Wojewódzki Sztab Wojskowy w Olsztynie
Jagiellońska 53
10-283 Olsztyn
tel. 261321865
fax. 261321863
wszwolsztyn@ron.mil.pl

    
Jednostki Podporządkowane